نمای لوور

نمای لوور - نمای کامپوزیت - نمای کرتین وال - نمای اسپایدر

در این مقاله میخوانیم:

نمای لوور را بهتر بشناسید ، از نمای لوور چه میدانید ، بیشترین کاربرد نمای لوور در چه فضاهایی است؟

امروزه بهترین روش خرید وفروش بازاریابی کالا از طریق جستجو و تحقیق اینترنتی می باشد، در حوزه نمای ساختمان و استعلام قیمت انواع نماهای  ایرانی و خارجی با توجه به کاربرد و فضای موجود امکان بررسی آن از طریق اینترنت فراهم شده است و همکاران ما در تانیش در تلاش خود را در زمینه انتخاب دقیق تر و سریع تر  مشتری فراهم کرده اند

نمای لوور

لوور در نمای ساختمان نوعی تابش بند است که به صورت منقطع در نمای ساختمان کار میشود، لوور چندین کاربرد دارد، دید از بیرون به سمت داخل ساختمان را محدود میکند و شدت تابش آفتاب را کاهش میدهد. لوور ها علاوه بر آفتاب گیر بودن و جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب مهندسین را در طراحی نمای زیبا کمک می کند.همچنین این لوورها رو می توان به صورت افقی ویا عمودی نصب نمود.

همانطور که از اسم نمای لوور پیداست نمایی که مثل لوور دراپه باز یا نیمه باز سطح ساختمان را می پوشاند. از آنجا که سطح زیرین لورها در نمای ساختمان پیداست باید زیرسازی ساختمان کامل باشد و این نما به صورت پوشش دوم نما بر روی ساختمان قرار میگیرد. سطح زیرین لوورها می تواند آجر ، سیمان ، سنگ و ... باشد . البته در مواردی هم لوور ها به عنوان حفاظ کاربرد دارند و دیوار و در نتیجه نمای دیگری زیر آنها وجود ندارد .

تیغه های لوور ها می توانند از متریال های مختلف تشکیل شوند مانند : پروفیل های آهن ، چوب و آلومینیوم و ورق های کامپوزیت از متریال های متداول در اجرای نمای لوور هستند که بسته به بودجه ، ساختمان و موقعیت آب و هوایی در این نما مورد استفاده قرار می گیرند . شکل تیغه های لوور نیز می تواند متفاوت باشد . از متداول ترین انواع لوور ها ، لوور دوکی شکل و لوور مکعبی است . با استفاده از باکس های کامپوزیتی نیز می توان نمای لوور اجرا نمود .

انواع لوور از لحاظ جنس

  1. لوور فلزی که به دو دسته آلومینیومی و آهنی تقسیم می شود لوور آلومینیومی که معمولا در نمای ساختمان ها استفاده می شود وزن کمتری دارد و یا به صورت پیش آمدگی بر روی نور گیرها اجرا میشود.
  2. لورر چوبی از جنس ترموود بوده و بر روی سقف آلاچیق ها و نمای ساختمان ها کاربرد دارد.

انواع لوور از لحاظ نحوه قرارگیری و نصب

لوور به دو صورت استفاده می شوند یا مستقیم در نمای ساختمان و روی پنجره نصب می شوند و یا به صورت افقی روی پیش آمدگی نصب می شود که در این حالت دید را محدود میکند ولی موجب سایه اندازی خوبی می شود و از این حالت در نمای چوبی استفاده می شود در حالیکه حالت اول در نماهای غربی و شرقی به کاربرده می شود.

انواع لوور از لحاظ شکل ظاهری

  1. لوور دوکی – شیدر : در این سیستم می توان با استفاده از تیغه هایی با مقطع دوکی شکل نماهایی ظریف و بسیار زیبا به وجود آورد که ما حصل آن علاوه بر زیبایی نما سایبانهایی کاربردی و مفید است. قطر این لوور ها 100 میلی متر تا 400 میلی متر است و لوورهای آلومینیومی اثرگذاری اشعه های نور خورشید را تا80% پایین می آورد و منجر به پایین آمدن مصرف انرژی تا 30 % نیز می گردد. این مدل از 3 بخش عمده شکل گرفته که با وصل شدن به سازه ایجاد کانکشن لوور را می دهد. بخش متصل شده به سازه به اسم خورشیدی در برگیرنده دندانه ها  می باشد و همه مراحل نصب لوورها را از زاویه صفر درجه با بالابردن 22/5 درجه ماکزیمم تا 67/5 درجه ممکن می کند. نوکی که به عنوان محافظ بخش به کار می رود با دندانه های تعبیه شده بر رویش در بخش پایانی از یک سو به خورشیدی و از سمت دیگر به بخش اصلی وصل می گردد. مقطع دوکی که روی قسمت نوکی موجود است و باعث ایجاد هکه نمای ساختمان می گردد.و همچنین     end cap گونه دیگری از جزییات نصب و تعبیه این مدل از لوورها است که برای وصل کردن از چپ و راست در ساپورت های ویژه و همینطور در بتن پایانی لوور قابل اجرا می باشد.

سیستم ثابت : این سیستم از پرمصرف ترین نورگیرهای لووری در نوع خود می باشند که به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب مستقیم برروی انواع سیستم های نمای شیشه ای ، ورق کامپوزیت و ... طرفداران زیادی دارد.

سیستم متحرک: این سیستم می تواند با سیستم کنترل از راه دور و یا سوییچی به مشتریان عرضه شود این سیستم با اتصالات و قطعات خاص با تکنولوژی جدید و اختصاصی به همراه سیستم ثابت با اتصالات ساده اماده ارائه و اجرا می باشد.

نصب این لوورها به دو شکل ثابت و متحرک انجام می پذیرد:

در سیستم ثابت به دلیل سادگی و اقتصادی بودن و امکان نصب بر روی سیستم های نمای شیشه و یا ورق کامپوزیت کاربرد متداول تری دارد. در نصب ثابت لوورها یا به وسیله سوراخ هایی که بر روی درپوش تعبیه شده به سازه متصل می شود و یا توسط پایه بر روی نگهدارنده قرار میگیرد.

در سیستم متحرک که مختص لوورهای دوکی و لوورهایی با ساختار مشابه می باشد که به صورت کنترل از راه دور و یا سوییچی عرضه می گردد.

  1. لوور های مکعبی : این لوورها نیز در ابعادمختلف وجود داشته و ساختار کلی آن پروفیل آلومینیوم می باشد.
  2. لوورهای کامپوزیت : این لوور ها از ورق کامپوزیت به صورت باکس شده تولید می شوند و دارای قابلیت های نمای کامپوزیت می باشند.
  3. لوورهایآلومنییومی شکننده نور خورشید  : این لوور ها توانایی دادن آنالیز جهت رنگ های نقره ای طلایی برنز و سیاه را دارند واگر از رنگ لاکی یا همان پودری استفاده شود می توانند در هر رنگ استاندارد واقعی رنگ ساخته شوند.این نورگیرهای آلومینیومی به علت بهره گیری از آلیاژ 6.63 آلومینیوم زیادترین استحکام را در مقابل بادهای بیش از 150 کیلومتر بر ساعت در بحرانی ترین حالت ممکن را دارند که بعد از تعبیه احتیاج به مراقبت خاصی ندارند.

مزایای استفاده از نمای لوور

نور آفتاب در زمان برخورد با اجسام اشعه مادون قرمز منعکس میکند که این اشعه ایجاد حرارت میکند هنگامی که از سایه بان های داخلی مانند پرده استفاده می شود این اشعه از شیشه عبور نمیکند و دمای فضای داخل را افزایش می دهد اما زمانی که در نمای ساختمان و مقابل نورگیرها از سایه بان خارجی نظیر لوور استفاده میکنیم اشعه مادون قرمز در برخورد با لوورها تولید گرما میکند بنابراین گرما خارج از بنا تولید میشود و موجب افزایش حرارت داخل نمیشود.

انواع نمای آلومینیومی ، نمای لوور ، نمای کرتین وال ، نمای کامپوزیت ، نمای اسپایدر و بهترین درب های اتوماتیک وارداتی و تولیدی داخلی با بهترین طراحی و پشتیبانی نصب و خدمات پس از فروش در تانیش در

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع نماهای خارجی با دفتر فروش تانیش در تماس بگیرید.

بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را از تانیش در بخواهید.

کلیه مقالات در حوزه درب اتوماتیک را در تانیش در جستجو کنید.