نمای کرتین وال

همه چیز از نمای کرتین وال:

نمای آلومینیومی ، نمای لوور ، نمای کامپوزیت ، نمای اسپایدر ، نمای کرتین وال

اکنون بهترین روش داد و ستد  کالا از طریق جستجوی اینترنتی می باشد، در حوزه نماهای ساختمانی  و استعلام قیمت نمای اسپیدر و انواع نماهای ایرانی و وارداتی با توجه به کاربرد و فضای موجود امکان بررسی آن از طریق اینترنت فراهم شده است و همکاران ما در تانیش

در تلاش خود را در زمینه انتخاب دقیق تر و براحت تر مشتری فراهم آورده اند.

نمای کرتین وال

در یک نظریه ساده نمای کرتین وال یک محصور کننده در جهت قائم ساختمان است که هیچ نوع باری را غیر از وزن خودش و فشارهای محیطی تحمل نمی کند. این نمای شیشه ای به منظور کمک به اسکلت و سازه ساختمان در تحمل بارهای وارده طراحی نشده اند و هیج دخالتی در ارسال بارهای زنده و مرده به شالوده ساختمان ندارند.

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگی های منحصر به فردی برخوردار می باشد. این نوع از نما کاملا به صورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با نشستهای ناشی از زلزله و نشست های ساختمان در مواقع ضروری دارد.

در این سیستم بدلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیرسازی نما نمی باشد و خود پروفیل به وسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل تنظیم است به ساختمان وصل می شود. سیستم های سفارشی کرتین وال معمولا برای طراحی خاص و یا یک طرح هدف دار برای هر پروژه به صورت ویژه طراحی و تولید می شود.

کرتین وال

کرتین وال نوعی دیگر از نمای شیشه ای بوده که به جای استفاده از فریم آهنی از پروفیل آلومینیوم استفاده و نما به صورت مشبک بوده و تلفیقی از آلومینیوم و شیشه می باشد. کرتین وال خود به تنهایی یک سازه محسوب می شود. شیشه استفاده شده در این سیستم 18 الی 40 میلیمتر ضخامت دارد و ایزولاسیون حرارتی و صوتی ساختمان را به شکل کامل انجام می دهند. طراحی زیبا و استاتیکی این سیستم به همراه عدم استفاده از پیچ و پرچ در مونتاژ و طراحی بازشوی مخفی در این سیستم علاوه بر زیبایی و دید بسیار عالی باعث بالارفتن ضریب مقاومت و آبندی و هوابندی شده است.

کرتین وال را می توان در دو نوع face cap  و full frameless طبقه بندی نمود.

استفاده از درپوش های ویژه در face cap و عدم وجود این درپوش ها در full frameless از بارزترین وجوه تمایز این دو سیستم می باشد. کرتین وال معمولا به عنوان یک نمای مقرون به صرفه و سبک شناخته شده که به لحاظ فنی اجرای آن در ساختمان های با ارتفاع بالا توصیه نمی شود و با توجه به نوع اتصال شیشه و میزان تحمل بار در این سیستم ابعاد مدول ها می بایست به صورت محدود و حدالامکان با ارتفاع کم در نظر گرفته شود.

نمای کرتین وال شیشه ای یکی از پرکاربردترین از انواع نماهای شیشه ای می باشد. نمای کرتین وال در برگردان پارسی معنای “دیوار پرده ای” را به خود می گیرد ، اگر بخواهیم از نگاه  لغت شناسی ببینیم متوجه می شویم که از دو جزء “دیوار” (که به منظور نوعی پوشش و جداکننده به کار برده شده) و “پرده” (که هم بر سبکی وزن دلالت دارد و هم شفافیت) ، تشکیل شده است. در واقع نمای کرتین وال شیشه ای سیستم پوشش دهنده بیرونی ساختمان است ، پوششی غیر ساختاری که خودش به صورت جداگانه یک “سازه” محسوب می شود ، به این معنا که هیچ بار مرده ای از ساختمان را به دوش نمی کشد و تنها نیرویی که بر آن وارد می شود وزن خودش و نیروی بادی است که با احتساب موقعیت اقلیمی و ارتفاع ساختمان بر آن وارد خواهد شد.

مزایای استفاده از نمای کرتین وال چیست؟

 1. کاهش مصرف انرژی
 2. نهایت استفاده از شفافیت نور روز
 3. سبکی ساختاری و کاهش وزن مرده ساختمان
 4. سرعت بالای اجرای آن
 5. امکان ترکیب آسان با سایر پوشش ها
 6. امکان نصب مدل های بازشو
 7. مقاومت در برابر حرارت و آتش
 8. ضد سرقت بودن آن
 9. توانایی مقاومت در برابر لرزش های حاصل از بادهای شدید و یا زمین لرزه
 10. کاهش هزینه نگهداری و مراقبت
 11. امکان استفاده از شیشه های یک ، دو یا حتی چند جداره
 12. امکان استفاده از طیف عظیم طرح ها و رنگ های شیشه

سازه های زیر مجموعه نمای کرتین وال عبارتند از:

 1. نمای کرتین وال شیشه ای درپوش دار: در این روش زیر سازی توسط پروفیل های عمودی و افقی موسوم به transoms و  mullions که با یکدیگر یک شبکه را تشکیل می دهند انجام میشود. شیشه ها مستقیما بر روی استراکچر لامل قرار گرفته و یک درپوش فشاری pressure plate آن را از بیرون بر روی لامل آلومینیومی محکم می کند و به جهت زیبایی کار face cap هایی با عرض مشخص اما طرح و طول دلخواه بر روی آن قرار میگیرد.
 2. نمای کرتین وال شیشه ای بدون قاب : در روش نمای کرتین وال شیشه ای فریم لس اگر به سطح شیشه بنگیریم شاهد یک سطح یکدست خواهیم بود اما فریم های شیشه به شکل سایه از زیر شیشه مشخص خواهد بود.
 3. نمای کرتین وال شیشه ای نیمه قاب دار: در این روش یکی از قسمت های افقی یا عمودی حذف خواهد شد و از لاستیک های عایق و چسب های مخصوص پایه سیلیکونی استفاده می شود.

نحوه اجرای نمای کرتین وال به شرح زیر می باشد

 • ارائه مدولاسیون بر اساس طرح اولیه و محاسبه ضریب های موثر در پایداری سازه و همچنین توجه به میزان پرت مصالح
 • ساخت و مونتاژ مدول های کرتین وال
 • آغاز عملیات اجرایی :پیاده سازی و اجرای کمر بند های اصلی
 • اجرای براکت نگهدارنده
 • تثبیت و رگلاژ کرتین وال ها بوسیله پیچ ومهره
 • نصب شیشه

تولیدات و واردات انواع درب های اتوماتیک و نماهای آلومینیومی مطابق کاربری و سلیقه مورد نظر شما در تانیش در

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع نماهای اسپیدر با دفتر فروش تانیش در تماس بگیرید.

 قیمت مناسب  و کیفیت بالا  را از تانیش در  بخواهید