نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت را بهتر و بیشتر بشناسید : 

نماهای آلومینیومی تخصصی تانیش در‌: نمای لوور - نمای کرتین وال - نمای کامپوزیت - نمای اسپایدر 

امروزه بهترین روش خرید وفروش کالا از طریق جستجوی اینترنتی می باشد، در حوزه درب اتوماتیک و استعلام قیمت درب های ایرانی و وارداتی با توجه به کاربرد و فضای موجود امکان بررسی آن از طریق اینترنت فراهم شده است و همکاران ما تلاش خود را در زمینه انتخاب دقیق تر و بهتر مشتری فراهم آورده اند.

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت در لغت به معنای ترکیب چند متریال است که معمولاً به صورت لایه های مختلف به هم چسبیده هستند. ورق آلومینیوم کامپوزیت از مصالح سبک به شمار می رود و از ترکیب لایه ای موادی چون پلاستیک فشرده و یک لایه نازک چند میلیمتری از فلز آلومینیوم تولید می شود. ورق کامپوزیت ماده ای مرکب از سه لایه، یک هسته غیر قابل اشتعال و عایق مانند، همچون پلی اتیلن و یا مواد نسوز کانی و دو لایه آلومینیوم است که این هسته را احاطه کرده اند و این سه لایه توسط پلیمری به هم متصل گشته اند. ضخامت دو لایه آلومینیوم مساوی و بین ۳۰ الی ۵۰ میکرون می باشد و ضخامت کل حدود ۴ میلیمتر است. اندازه ورق های کامپوزیت بسیار متنوع هستند اما متداول ترین آن۳۲۰۰×۱۲۵۰۰ میلیمتر مربع است.

نمای کامپوزیت از نماهایی است که امروزه بیشتر در طراحی و اجرای نماهای مدرن ساختمانی به کار گرفته می شود. یکی از دلایل اسفاده از این نماها مخصوصا در طراحی و اجرای نماهای مجتمع های تجاری و اداری بلند سهولت و سرعت اجرا و وزن کم آن می باشد.

همچنین لایه بیرونی نمای کامپوزیت که در نما قرار میگیرد دارای قابلیت طرح و رنگ های متنوعی میباشد. محصولات کامپوزیت در صنعت نمای ساختمان بیشتر به شکل پانل ای کامپوزیت برای پوشش بنا به کار می روند. مصارف آن معمولا به صورت روکش دیوار ، بام و جاذب های حرارتی در آمده است. پانل هی کامپوزیت با ضخامتی از 1 تا 6 میلیمتر در دسترس هستند.

ورق های کامپوزیت در 4 مرحله تولید می شوند:

 1. آماده سازی: ورق های صاف از صفحات آلیاژ مرغوب آلومینیوم و یا منیزیم تهیه می شود که با استنلس روکش می شوند و گرد و غبار و ناخالصی از روی سطح پانل زدوده می شود ، بعداز آن نیروی چسبندگی ورق توسط نواری از اکسید که با روی پوشانده شده ایجاد می شود.
 2. روکش کردن : در این مرحله که در اتاق های خالی از گرد و غبار صورت می گیرد و از طریق تجهیزات دقیق روکش کاری با کیفیت بالا مقاوم سازی در مقابل آتش انجام می پذیرد.
 3. کامپوزیت: در این مرحله جداسازی صورت میگیرد به این معنی که خط تولید اتوماتیک گرمایی کامپوزیت پانل را صاف و هموار کرده و قدرت آن را افزایش می دهد و دو پانل آلومینیومی با چسبی قوی و محکم به یکدیگر چسبانده می شوند.
 4. نهایی سازی: در مرحله نهایی سازی صیقل دهی با به عمل آوردن پانل های کامپوزیت از نظر طول و عرض و قطر مطابق با استاندارد ها و مقررات ملی صورت میگیرد.

نمای کامپوزیت دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

از جمله ویژگیها و مزایای استفاده از نمای کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کاهش وزن بار در میزان وزن نما (سبک تر از نمای شیشه ، سنگی و نمای سیمانی)
 2. امکان نصب سریع و دقیق
 3. قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت اجرای سطوح پیچیده و قوس دار به سبب امکان انجام عملیات نورد( خم کاری) بر روی ورق های نمای کامپوزیت
 4. قابلیت انجام سی ان سی
 5. ایجاد ایزولاسیون صوتی و حرارتی
 6. مقاومت در برابر شوک های حرارتی
 7. قابلیت به کارگیری در مرمت نماهای بناهای قدیمی
 8. دارای تنوع در رنگ و طرح
 9. استحکام و مقاومت کافی در برابر فرسایش ، آتش سوزی و زلزله
 10. ایجاد زیبایی و درخشندگی در نمای کامپوزیت
 11. بی نیاز از شستشوی نما
 12. قابلیت تعویض پانل ها

نمای کامپوزیت در ساختمان سازی چه کاربردی دارد؟

 1. دکوراسیون داخلی
 2. بازسازی نماهای قدیمی
 3. استفاده از این ورق ها در سقف کاذب
 4. استفاده در بیلبورد ها ، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش ستونها
 5. دیواره های تونل ها

تفاوت نمای کامپوزیت با سایر نماها در چیست؟

 • ورق های کامپوزیت در حال حاضر در تمامی کشورهای دنیا به آسانی در دسترس می باشند
 • هزینه نصب و اجرای آن نسبت به سایر نماها کمتر است.
 • با توجه به آماده بودن ورق ها زمان نصب آن کوتاه تر است.
 • جزو بروز ترین و جدیدترین نماها محسوب می شود.
 • مقاومت و پایداری ایستایی خوبی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارد و هرگز رنگ و کیفیت خود را از دست نمیدهد.

روش های نصب نمای کامپوزیت

 1. روش ثابت (آهن) : روش اجرای نمای کامپوزیت به روش فیکس آهن یکی از متداول ترین روش های نصب در نمای کامپوزیت می باشد در این روش ابتدا کمربندی های فلزی در جلوی تیرهای فلزی ( ساختمان هایی که دارای اسکلت فلزی) و یا در جلوی ساختمانهایی که دارای اسکلت بتنی هستند اجرا شده و سپس پروفیل های عمودی و افقی متناسب با طراحی نما و ابعاد ساختمان در محل آکس های نمای از پیش طراحی شده ورق های کامپوزیت اجرا می گردند. ورق های نمای کامپوزیت بعد از شیار و برش با درزهایی از پیش تعیین شده یک سانتی متر به وسیله پیچ و پرچ و با استفاده از نبشی های آلومینیومی بر روی زیرسازی فلزی در آکس های عمودی و افقی نصب می گردند. درز بین این ورق ها به وسیله لاستیک یا چسب سیلیکون یا چسب پلی ارتان پر می شود.
 2. روش ثابت (آلومینیوم ) : در این روش کمربندی فلزی مانند روش نصب فیکس آهن و متناسب با طراحی و ابعاد ساختمان اجرا می گرددو سپس پروفیل آلومینیومی عمودی در محل آکس های عمودی نصب می گردد. در این روش به جای نصب پروفیل آلومینیوم در آکس های افقی از برگشت تمام ورق جهت نصب و آب بندی درز بین ورق ها استفاده می گردد. در این روش سازه سبک تر از روش فیکس آهن خواهد بود.
 3. روش ریلی : در این روش ورق ها با استفاده از شیارهای تعبیه شده به صورت ریلی بر روی پروفیل های مخصوص آلومینیومی نصب می گردند. در این حالت بدلیل عدم استفاده از پیچ یا پرچ سرعت کار بالا بوده امکان جداسازی و تعویض هر یک از قطعات بطور جداگانه وجود داشته و همچنین به دلیل کاربرد پروفیل های ناودانی شکل آلومینیومی دیگر نیازی به آببندی نما وجود نخواهد داشت.

انواع کامپوزیت :

 • آلومینیوم کامپوزیت پنل : این پنل معمولی از ترکیب چند لایه مختلف به همراه پوشش آلومینیوم به دست می آید. دو صفحه آلومینیوم روکش شده سطح هسته پلی اتیلنی آن را پوشانده اند. فرآیند چسبیدن این سطح ها به هسته توسط فرآیند شیمیایی و مکانیکی صورت میگیردکه در مقابل ورقه ورقه شدن بسیار مقاوم هستند.
 • آلومینیوم کامپوزیت پانل نانو : این کامپوزیت خواصی نظیر ضد آلایندگی ، مقاومت در برابر آتش ، استحکام مناسب و غیره به دلیل بهره مندی از تکنولوژی برتر نانو از خصوصیات منحصر به فردی نظیر خود تمیز کنی و مقاومت در برابر مواد اسیدی و قلیایی نیز برخوردار می باشد.
 • آلومینیوم کامپوزیت پانل رنگی : این کامپوزیت الهام گرفته از رنگ های موجود در طبیعت مثل رنگ های رنگین کمان می باشد. سطح بین ورق بوسیله رنگ براق خاصی پوشانده شده که باعث ایجاد حس لطافت و رنگارنگی می گردد. فعل و انفعالات بین نور و مواد ، انعکاس و ... رازهای تاثیر رنگ موجود در این محصول می باشد.
 • آلومینیوم کامپوزیت پانل ضد باکتری: این پانل یکی از محصولات انحصاری ibond می باشد. این نوع آلومینیوم از هسته پلی اتیلن با وزن مخصوص کم و ضدآلاینده بین دو ورق آلومینیومی با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده برروی سطح این ورق رنگ ضد باکتری به کار رفته که در اثرآن  ظاهری زیبا و مطلوب ایجاد شده است و همچنین خصوصیات ضد باکتری موجود در رنگ سبب محافظت محیط های خاص نظیر اتاقهای عمل، مراکز تولید و نگهداری دارو، آزمایشگاه ها و ... می شود.
 • آلومینیوم کامپوزیت پانل مقاوم در برابر آتش: این نوع ورق از هسته پلاستیکی نسوز به همراه دو لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده که نمونه جدیدی از ورقهای کامپوزیت آلومینیومی است. در واقع هسته پلاستیکی شامل عنصر ضدآتش بوده که سبب می گردد این ترکیب به سختی آتش گیرد، همچنین این قابلیت توسط استانداردهای خاص، آزمایش شده و گواهی کیفیت درجه یک را دریافت نموده است. ضمناً این ماده نسوز دارای ویژگی مناسبی بوده که در هنگام آتش سوزی هیچ گونه گاز مضری از خود متصاعد نمی کند.

 

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع درب های اتوماتیک و نمای آلومینیومی  با دفتر فروش تانیش در تماس بگیرید.

مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت را از تانیش در بخواهید.

تولید و نصب انواع نمای آلومینیومی ، نمای کامپوزیت ، نمای لوور ، نمای کرتینوال و ...