نمای اسپایدر

نمای اسپایدر ، نمای شیشه ای اسپایدر

امروزه بهترین روش خرید وفروش کالا و تجهیزات از طریق جستجوی اینترنتی می باشد، در خصوص نماهای اسپایدر و استعلام قیمت نماهای های ایرانی و وارداتی با توجه به کاربرد و فضای موجود امکان بررسی آن از طریق اینترنت فراهم شده است و همکاران ما در تانیش در  تلاش خود را در زمینه انتخاب دقیق تر و بهتر مشتری فراهم آورده اند.

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر به نوعی از نماهای مدرن شیشه ای خود ایستا گفته می شود که در آن شیشه به وسیله اتصالات نقطه ای به سازه متصل می گردد. کاربرد اصلی نمای اسپایدر در ساختمان های تجاری و اداری بوده و در صفحه شیشه هیچ گونه سازه عمودی و افقی مشاهده نمی شود موردی که در نماهای کرتین وال لامل بعنوان یک ضعف مطرح می گردد. بطور کلی نمای اسپایدر دارای سیستم متنوع ساختار سازه ای اط سیستم سازه های فلزی ، کابلی و شیشه ای می باشد که با توجه به کاربری ساختمان ، بارگزاری و هزینه از آنها استفاده می شود استفاده از هر نوع ساختار شیشه در این نما بلامانع بوده که با توجه به شرایط محیطی و کاربری تعیین می گردد.

نمای اسپایدر شامل استراکچر فلزی از جنس فولاد یا استیل ، قطعات اسپیدر به شکل ایکس یا کلمپ از جنس استیل 316 و شیشه ی 10 میلی متر ، لمینت ، دوجداره و ... میباشد.

کاربری پوسته اسپایدری در ساختمان های اداری ، تجاری ، مراکز فروش، پارتیشن بندی داخلی و ... میباشد.

سیستم نمای اسپایدر یک پوشش خارجی برای نمای ساختمان می باشد به صورتی که در این نماها دیوارهای خارجی سازه ای نمی باشد اما مانع عبور جریانات بیرونی می شود. با توجه به اینکه نمای اسپایدر از جنس مصالح سازه ای نمی باشد می تواند از مصالح سبک استفاده شود و هزینه های ساخت و ساز را تا حد امکان کم کند. زمانی که از نمای شیشه ای به عنوان نمای خارجی استفاده می شود می توان از نفوذ نور طبیعی به داخل ساختمان بهترین استفاده را کرد.

نمای اسپایدر بار باد افقی را از طریق اتصالات در کف و ستون های نما به اسکلت اصلی ساختمان منتقل می کندو همچنین به صورت مستقل امکان مستهلک کردن نیروی زلزله را تا حد زیادی دارا می باشند.

یراق آلات نمای اسپایدر معمولا بر اساس زیر دسته بندی می شود:

 • بر اساس نوع سیستم نمای اسپایدر ( فین گلس ، سازه های فلزی ، کابلی و ... )
 • شکل و فرم مورد پسند کارفرما
 • مقاومت طراحی یراق آلات نمای اسپایدر
 • ترکیبات تشکیل دهنده یراق
 • ضخامت شیشه نمای اسپایدر

از مزایای استفاده از نمای اسپایدر می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. لرزه پذیر بودن
 2. قابلیت شکل پذیری
 3. پوشش دکوراتیو نمای خارجی
 4. پوشش دکوراتیو نمای داخلی
 5. استفاده از فن آوری روز دنیا از تولید یراق آلات
 6. قابلیت تلفیق با نماهای دیگر
 7. اجرای سریع و آسان
 8. دقت بالای خطوط افقی و عمودی ( درز شیشه ها )
 9. قابلیت نصب لایه های لمینت تزئینی مختلف و همچنین لایه های مقاوم در برابر حرارت و تابش شدید نور خورشید در شیشه ها

معایب استفاده از نمای اسپایدر چیست:

 1. دیتیل پیچیده بازشو
 2. نیاز به کنترل مداوم جهت اجرای صحیح آب بندی
 3. نیاز به محاسبات سازه و کنترل توسط مهندسین عمران در مقایسه با سیستم های مشابه مانند کرتین وال که نرم افزار ساده محاسباتی دارند.

انواع نمای اسپایدر

 1. اسپایدر با سازه خرپا فلزی : در این روش خرپا فلزی جهت تحمل بار مرده و بار دینامیکی طراحی شده و اسپایدر ها با جوش و یا پیچ بر روی این سازه قرار گرفته و بار را منتقل می کند محاسبه خرپای به این نحو بسیار ساده بوده و تولید این گونه خرپا نیز به سرعت انجام می پذیرد.
 2. اسپایدر کابلی : در این روش سازه ها از کابل بصورت کراس و تور و یا خرپا وظیفه تحمل بار و انتقال آن به تکیه گاه ها را بر عهده می گیرد. ویژگی خاص این گونه نما زیبایی منحصر به فرد آن می باشد. محاصبه این مدل سازه ها پیچیده بوده ولی شرکت های معتبر ایرانی و خارجی قادر به انجام محاسبات از این دست می باشند.
 3. سازه های اسپیس فرم نمایشگاهی : این گونه سازه ها فرم های هندسی منظمی می باشند که به طور یکدست در کنار هم قرار گرفته اند. با ترکیب اسپیس فریم می توان غرفه و سازه های نمایشگاهی متنوعی را ایجاد نمود. اسپیس فرم ها به وسیله بست به یکدیگر متصل می شوند و شکل و سازه محکم و زیبایی را خلق می کنند که به واسطه شکل و ساختار هندسی خرپایی و وارد کردن نیرو در جهات مختلف باعث استحکام سازه می گردد.
 4. فین گلس : در این نوع از نماهای اسپایدر انتقال بار به سازه به وسیله یک تیغه شیشه ای دو یا سه لایه صورت می گیرد. حاصل کار ظرافت و زیبایی و شفافیت فوق العاده می باشد.
 5. اسپایدر کلمپ( ایکس ) : این نوع از نمای اسپایدر را می توان به شکل های مختلف طبقه بندی کرد ولی متداول ترین آن سیستم های کلمپ و ایکس می باشد. قطعات کلمپ به صورت یک میخ و یا یک قطعه صلیب شکل بوده که شیشه را در جای خود قرار می دهد و قطعات ایکس قطعاتی هستند که به صورت حرف ایکس بوده و توسط پیچ هایی که در شیشه جاسازی می شوند به اسپایدر متصل می گردند.
 6. شیشه اسپایدر دوجداره : با کمک نوعی اورینگ که در حفاظ گازدار شیشه قرار می گیرد می توان تا شیشه های 4 جداره گازدار و لمینیت نیز تولید نمود. هم اکنون در ایران بزرگترین شیشه سیکوریت لامینه قابل تولید 4.2 طول و 2.4 عرض دارد که هر پلاک آن حدود 700 کیلو وزن دارد.

خصوصیات و اجزای تشکیل دهنده نمای اسپایدر :

شیشه های با ابعاد بزرگ که به وسیله تکنیک های مختلف لمینت و سکوریت کاملا ایمن گردیده است.

اتصالات و بستهای اسپایدر که تمام استیل می باشد و به صورت چنگکی دارای اتصالی به شیشه است.

بادبندها و استراکچرهای کاملا محاسبه شده که اسکلت اصلی نما را تشکیل می دهد با در نظر گرفتن فشارهای داخلی مانند باد زلزله و وزن  ارتفاع شیشه های نما طراحی می گردد.

پرکردن فاصله مورد نیاز در بین شیشه ها با چسب های تلفیقی که ضامن سلامت شیشه ای و ایزولاسیون نما می باشد.

انواع شیشه مصرفی در نماهای سکوریت:

 • شیشه خام
 • شیشه سکوریت
 • شیشه لمینیت
 • شیشه های سانرژی
 • شیشه های دوجداره

کلیه اطلاعات مربوط به درب های اتوماتیک ( قیمت درب اتوماتیک ، مقالات ، لیست محصولات تانیش در ) را در سایت رسمی تانیش در دنبال کنید.

جهت استعلام قیمت فروش ، تولید و نصب انواع نماهای اسپیدر با دفتر فروش تانیش در تماس بگیرید.

مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت را از تانیش در  بخواهید.

تولید و اجرای انواع نمای ساختمانی : نمای کامپوزیت ، نمای لوور ، نمای اسپایدر ، نمای کرتین وال و کلیه نماهای آلومینیومی توسط تانیش در . قابل اجرا در سراسر کشور