انواع سیستم های کنترل تردد(قسمت اول)

راهبندها از دو منظر تقسیم بندی می گردند. اول از نوع کارکرد و قابلیت و از روش دوم سیستم محرکه داخلی.
از نظر نوع کارکرد یا به زبان بهتر شکل باز گشایی و انسداد مسیر به دو نوع راهبند اهرمی و راهبند ستونی تقسیم می شوند.
راهبند اهرمی معمول ترین متداویل ترین و همچنین ارزان ترین نوع راهبند می باشد و به این ترتیب عمل می کند که یک دکل به ارتفاع تقریبی ۱ متر به روی زمین به صورت قائم نصب شده و یک اهرم به طول های گوناگون مثلا از دو متر تا ۸ متر مسیر عبور خودرو ها را محدود می کند.
راهبند ستونی به نام بولارد نیز شناسایی می شود. این نوع راهبند به صورت استوانه هایی هستند که داخل زمین قرار می گیرند و با خارج شدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می نمایند که البته گرانترین نوع هستند و لیکن به فراخور عوامل محیطی و یا معماری هر مکان مورد نظر قرار می گیرند. از نظر دوام بی نظیر ترین نوع راهبند به حساب می آیند.
راهبند ها از نظر نوع سیستم محرکه به دو نوع راهبند الکترومکانیک و راهبند الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند که الکترومکانیک میزان تردد در ساعت کمتری نسبت به نوع الکتروهیدرولیک دارد.

همانطور که گفتیم این سری راهبند که در زیر سطح زمین نصب میگردند به شکل استوانه ای با حرکت قائم مسیر را برای تردد مسدود و با قدرت بالا از تردد وسایل نقلیه غیر مجاز جلوگیری میکند .

قابلیت ها :

این سیستم که در بازار تجهیزات امنیتی ، منحصر به فرد ترین محصول راهبند های امنیتی اتوماتیک بشمار میرود بر پایه تکنولوژی روز دنیا با تشخیص نیاز های حفاظتی و کنترل پیرامونی طراحی گردیده است که قابلیت های گوناگونی را برای کاربران بهمراه آورده .

–         مقاومت در برابر وسایله نقل تا وزن ۷۵۰۰ کیلوگرم .

–         متوقف ساختن وسایل نقلیه با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت .

–         سرعت بالا در فرمان پذیری و حرکت که در کسر . از ثانیه مسیر مسدود میشود .

–         امکان ارتباط دو جهته بر پایه GSM که سیستم فر .مان عملکرد را دریافت میکند و پس از عملکرد گزارش وضعیت را به سرور اتاق کنترل ارسال میکند .

ویژگـی ها :

دربازار اتوماسیون محصولات متنوعی برای رفع نیاز های متعدد مصرف کنندگان عرضه شده است محصولاتی که دارای ویژگی ها ، تمایزات فنی و کاربردی باشد محدود است . شرکت ایران دُر مجموعه ای است که با کارشناسان متخصص پس از شناسایی نیازهای بازار مصرف ، معرف محصولی با حد اکثر ویژگی ها که راندمان کاری را ارتقاع میدهد بوده است .

چندی از ویژگی های پکیج راهبند های ستونی برای خریدار و مصرف کننده را میتوان به این گونه برشمرد:

۱-     عملکرد و راندمان بالا در سخت ترین شرایط جوی و محیطی .

۲-     امکان ارتباط با سیستم یکپارچه کنترل ترافیک و ارتباط با ادوات ایمنی.

۳-     قابل تنظیم برای تردد های متوسط و بالا و همچنین مقاومت پکیج در برخورد .

۴-     برنامه پذیری با انواع فرامین دیجیتال و آنالوگ در بستر شبکه و حتی پکت های رادیویی .